KOMUNIKACJA Z URZĘDEM


Strona internetowa Gminy Myślenice to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2021 r. na stronie internetowej Gminy Myślenice zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, osiedla, sołectwa oraz organizacje pozarządowe.


Statystyki gminnej strony internetowej w 2021 r.:


  • 692 dodane artykuły.


Na stronie internetowej gminy funkcjonował, e-urzad, kalendarz wydarzeń, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. budżetowi obywatelskiemu.

Strona internetowa Gminy Myślenice

Równocześnie zamieszczane były także posty, filmy i wydarzenia na gminnym Facebooku. Na profilu FB zamieszczano materiały informacyjne poświęcone działalności samorządu oraz jego jednostek organizacyjnych (m.in. szkół, gminnych spółek itp.), jak i treści promocyjne np. fotorelacje z wydarzeń czy materiały filmowe. Gminne profile serwisu społecznościowego Facebook to dla wielu mieszkańców bardzo ważne i podstawowe źródło informacji o bieżącej pracy, wydarzeniach oraz planach gminnego samorządu i jednostek organizacyjnych. Informacje publikowane tam, trafiają do tysięcy mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice oraz wielu innych internautów. Dodatkowo Facebook służy jako platforma służąca wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a urzędem.


Statystyki gminnego profilu facebook w 2021 r.:


  • 900 dodanych postów;

  • 264.034 użytkowników odwiedzających profil.


Ważnym kanałem komunikacji z mieszkańcami Gminy Myślenice był Kurier Myślenicki, za pośrednictwem którego przekazywano najważniejsze informacje dotyczące działalności burmistrza, Rady Miejskiej oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, a także przedstawiano realizowane przez mieszkańców inicjatywy i projekty. Kurier Myślenicki udostępniany w formie materiału video był udostępniany cyklicznie, raz w tygodniu. W 2021 r. opublikowano odcinki od nr 149 do nr 199.Logo komunikatora SISMS

W 2021 r. nadal funkcjonował System Powiadamiania SISMS. System Powiadamiania SMS jest bezpłatnym kanałem przekazu informacji skierowanym do mieszkańców Gminy Myślenice. Ci mieszkańcy, którzy zarejestrowali się w systemie lub pobrali aplikację BLISKO otrzymywali w 2021 r. ostrzeżenia pogodowe, komunikaty o zagrożeniach oraz komunikaty urzędowe lub zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i sportowych.

W 2021 r. za pośrednictwem systemu SISMS, w tym aplikacji BLISKO wysłano łącznie 97 powiadomień.