DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2021 r.

2 531 418

+58,87%

do roku 2020Na uroczystą Galę Jubileuszową, wieńczącą szereg wydarzeń upamiętniających stulecie Dalinu, przybyło wielu zawodników: siatkarzy, zapaśników oraz piłkarzy, którzy wpisali się w historię myślenickiego klubu. Wśród nich znaleźli się m.in. trenerzy Jerzy Boryczko, Ryszard Senecki oraz Jan Bałuk i Jerzy Bicz wraz ze swoimi wychowankami. Obecni byli także m.in. Andrzej Rubiś, Paweł Wojtan, Elza Wojtan, Elżbieta Gablankowska oraz siatkarki Joanna Mirek-Podoba, Aleksandra Trojan, Anna Kosek-Kucharczyk. Z sekcji zapaśniczej: m.in. Wacław Orłowski, Zbigniew Ćwierzyk, Ryszard Szpakiewicz, Kevin Rozum, a z młodszego pokolenia: Jan Mastela czy Krzysztof Szpakiewicz.

Zaproszeni na to wydarzenie gości, wręczali na ręce Prezesa KS Dalin Tomasza Bargiela pamiątkowe puchary, patery i odznaczenia. Wśród gości znaleźli się prezesi klubów z naszego regionu LKS Orzeł Myślenice, LKS Respekt Myślenice, LKS Górki Myślenice. Jerzy Nagawiecki - Wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wręczył Klubowi puchar, a zasłużonym działaczom ordery honorowe. Pamiątkowy Puchar i statuetki od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg w Myślenicach. W imieniu Polskiego Związku Zapasów gratulacje dla Klubu złożył jego Wiceprezes Ryszard Wolny. Również Wiceprezes Zarządu Małopolskiego Związku Siatkówki Dariusz Pomykalski medale zasłużonym. Gratulacje przekazali także Piotr Magiera i Kazimierz Raba z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Myślenicach.

Swoje gratulacje przekazał także Poseł na Sejm Władysław Kurowski, a medal Polonia Minor, w imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego, przekazali Radni Robert Bylica i Stanisław Bisztyga.

Otwarcie 100.Jubileuszu Klubu Sportowego Dalin Myślenice.
Wyróżnienia w ramach 100 Jubileuszu Klubu Sportowego Dalin Myślenice - zdjęcie nr 1.
Wyróżnienia w ramach 100 Jubileuszu Klubu Sportowego Dalin Myślenice - zdjęcie nr 2.
Uczestnucy 100 Jubileuszu Sportowego Klubu Dalin Myślenice.W 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice nagrodził 15 sportowców - zawodników i trenerów. Łącznie przyznano nagrody finansowe w wysokości 40 tys. zł. Nagrodzono zawodników klubów sportowych i stowarzyszeń reprezentujących miasto i gminę Myślenice w takich dyscyplinach jak: psie zaprzegi, fitness, biegi narciarskie, lekkoatletyka, biegi górskie, sporty walki, speed-ball, sumo i zapasy.

Krzysztof Szpakiewicza nagrodzony przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w dziedzinie sportu.
Jan Mastela narodzony przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w dziedzinie sportu.najważniejsze wydarzenia sportowe w 2021 r.bieg z mapą i kompasem

13 lutego miasto zamieniło się w arenę zmagań z mapą i kompasem w roli głównej. Podczas drugiej edycji imprezy Myślenicki Orienteering mieszkańców do wspólnej zabawy zaprosiła ekipa Akademickiego Klubu Imprez na Orientację PTTK w Krakowie oraz myślenickie Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu.

W imprezie wzięło udział ponad 70 osób, z których większość zdecydowała się na opcję marszową - możliwą do pokonania spacerem, ale wymagającą dopasowania elementów i odnalezienia ukrytych przejść między fragmentami. Na trasie rekreacyjnej dominowały zespoły rodzinne. Natomiast na trasie otwartej królowała młodzież. Trasa zaawansowana została zdominowana przez doświadczonych zawodników.

Zdjęcie przedstawia kobiety z teczkami.
Zdjęcie przedstawia parę z dzieckiem.
Zdjęcie przedstawia kobietę trzymającą teczkę.
Zdjęcie przedstawia osoby przy "małpim gaju".
Zdjęcie kobiety z dziećmi na placu zabaw zimą.
Zdjęcie kobiet z ulotkami.


salt mine cup

Dwutygodniowy turniej był rozgrywany na boisku ze sztuczną nawierzchnią Sport Myślenice, a także w Solnym Mieście w Wieliczce.

- Cieszę się, że po raz kolejny turniej Salt Mine Cup, który ma międzynarodową historię zawitał do Myślenic i choć z uwagi na pandemię tym razem nie wystąpiły drużyny spoza granic naszego kraju, to poziom zawodów był bardzo wysoki, a Myślenice i Wieliczkę odwiedziły najbardziej znane kluby w Polsce. Gratuluję organizatorom i dziękuję za współpracę przy organizacji tych zawodów - mówi Jarosław Szlachetka, Burmistrz Myślenic.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Mali Mistrzowie. W Myślenicach i Wieliczce gościli także ekstraklasowi piłkarze - Aleksander Buksa z Wisły Kraków oraz kapitan Śląska Wrocław Krzysztof Mączyński. Relację z turnieju przygotowała stacja Canal+ Sport, zapewne niebawem pojawi się podsumowanie turnieju Salt Mine Cup w tej stacji telewizyjnej.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice udzielający wywiadu na turnieju SaltMineCup.
Zdjęcie przedstawia chłopców kopiących piłkę.
Zdjęcie przedstawia chłopców grających w piłkę.


grand prix amatorów

30 maja pogoda nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziła kolarzom w udziale w wyścigu Grand Prix Amatorów na szosie - Rowerem przez Polskę w ramach cyklu Rajdy dla Frajdy. Wyścig startował z myślenickiego Zarabia na dwóch trasach - podróżniczej (164 km) oraz sportowej (115 km).

Zdjęcie przedstawia kolarzy na rowerach.
Zdjęcie przedstawia jadących kolarzy.


Małopolski wyścig górski

Wydarzenie odbywało się przy wsparciu Gminy Myślenice, w której kończył się pierwszy etap morderczym podjazdem na górę Chełm, a na plaży trawiastej na Zarabiu odbyła się dekoracja najlepszych kolarzy po pierwszym etapie. Nagrody wręczali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury UMiG Barbara Bylica.

Małopolski Wyścig Górski - zdjęcie nr 1.
Małopolski Wyścig Górski - zdjęcie nr 2.


Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka w zapasach

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym - Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka odbywał się w hali Sportów Walki spółki Sport Myślenice pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

W turnieju uczestniczyło 68 zawodników z jedenastu klubów reprezentując województwo małopolskie, śląskie, podkarpackie oraz pomorskie. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych - młodzików, kadetów oraz juniorów.

Zdjęcie przedstawia turniej zapaśniczy - zdjęcie nr 1..
Zdjęcie przedstawia turniej zapaśniczy - zdjęcie nr 2.
Zdjęcie przedstawia turniej zapaśniczy - zdjęcie nr 3.


Edyta Lewandowska zwyciężczyni Maratona DELL ETNA z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice.

Edyta Lewandowska wygrała Maratona dell Etna

Mieszkanka Myślenic Edyta Lewandowska wygrała jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie Maratona dell Etna, pobijając przy okazji poprzedni rekord biegu o 8 minut! Maraton prowadzi od stóp wulkanu Etna, na jego szczyt na wysokości około 3.000 m n.p.m.


BulletRun na Zarabiu

BulletRun to bieg z przeszkodami i strzelaniem na strzelnicy sportowej, a Myślenice są idealnym miejscem do organizowania takich zawodów, ze względu na świetną infrastrukturę oraz zaplecze sportowe - mówią organizatorzy imprezy. W zawodach udział wzięło 197 osób. Do wyboru były dwie trasy dla dorosłych - Sporty 5 km oraz Military 10 km, a także trasa Kids dla najmłodszych.

Zdjęcie przedstawia uczestnika Biegu z przeszkodami i strzelaniem - zdjęcie nr 1.
Zdjęcie przedstawia uczestnika Biegu z przeszkodami i strzelaniem -zdjęcie nr 2.
Zdjęcie przedstawia wręczanie nagrody.
Zdjęcie przedstawia zwycięzców na podium.


MTB XCO UCI C2 Race

Kolarskie święto w Myślenicach rozpoczęło się od startu kategorii młodzik i młodziczka, następnie jurora młodszego i juniorki młodszej, elity kobiet i mężczyzn. Dla kibiców, którzy zebrali się tego dnia w Myślenicach dodatkową atrakcją był start mistrza Olimpijskiego z 2012 r. - Jaroslava Kulhavego. Sympatycy kolarstwa górskiego mieli także okazję śledzić transmisję wideo ze startu wszystkich kategorii wiekowych z komentarzem byłej mistrzyni świata - Anny Szafraniec-Rutkiewicz. Nagrody najlepszym kolarzom wręczał Burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki, przedstawiciel organizatora Andrzej Domin z Klubu Domin Sport Team, a także Anna Szafraniec-Rutkiewicz.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia byli PKN ORLEN, Województwo Małopolskie, a także Urząd Gminy i Miasta Myślenice. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sponsorami wydarzenia byli: Bene Medica oraz VYTYV Wheels, a partnerami Named Sport, Weron.pl oraz Marti Bikini Suits. Patronat medialny nad wyścigiem objęli: Turdetur, Rowery.org, Kolarsko.pl, portal kolarski #mtbxcpl, Namtb.pl, Bikeboard. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Domin Sport przy współpracy z Cycling Talented Academy.

Zdjęcie przedstawia uczestnika kolarstwa górskiego pijącego wodę.
Zdjęcie przedstawia uczestników kolarstwa górskiego.
Zdjęcie przedstawia jadącego uczestnika kolarstwa górskiego.


Zawody Spławikowo - Feederowe o Puchar Burmistrza Myślenic

11 lipca na stawach w Osieczanach odbyły się Zawody Spławikowo - Feederowe o Puchar Burmistrza Myślenic Jarosława Szlachetki. Niesłabnące coroczne zainteresowanie zawodami to liczne grupy rywalizujących ze sobą drużyn i zawodników, gdzie stałe zaprzyjaźnione ekipy z Krakowa, Skawiny, Słomnik, Nowego Targu, Rabki, a nawet z Bielska-Białej podejmują sportowe wyzwanie. Zwycięzcy, jak co roku zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz sprzętem wędkarskim.

Zwycięzcy zawodów spławikowych z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice.
Zdjęcie przedstawi mężczyzn trzymającego puchar w towarzystwie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.


extreme jam 2021

Dwa dni sportowej ekstremalnej rywalizacji. Festiwal łączący sporty extremalne, lifestyle, street art i ekologię. Imprezę wspiera organizacyjnie Miasto i Gmina Myślenice pod patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki.

Zdjęcie przedstawia jazdę wyczynową na rowerze - zdjęcie nr 1.
Zdjęcie przedstawia jazdę wyczynową na rowerze - zdjęcie nr 2.
Zdjęcie przedstawia uczestnika Wakeboarding.
Zdjęcie przedstawia chłopców na podium.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę trzymającego wyróżnienie "EXTREMY JUMP II".
Zdjęcie przedstawia wręczenie wyróżnienia "EKSTREMY JUMP II".


plaża open

Myślenice po raz kolejny były gospodarzem i organizatorem zawodów siatkówki plażowej tak wysokiej rangi, goszcząc w Grand Prix Polski Plaża Open najlepszych siatkarzy z całego kraju.

- Cieszę się, że Plaża Open po raz kolejny zawitała do Myślenic, to dla nas duże wyróżnienie i świetna promocja regionu poprzez zawody siatkówki plażowej z udziałem najlepszych zawodników w kraju. Na pewno we współpracy z organizatorami chcemy pozostać miastem gospodarzem i mamy nadzieję, że na nasze boiska Grand Prix Polski Plaża Open powróci również w przyszłym roku. Gratuluję zawodnikom, a także dziękuję organizatorom, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy tego wydarzenia - mówi Burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zdjęcie przedstawia sędziego na zawodach siatkarskich.
Zdjęcie przedstawia mecz siatkówki plażowej kobiet..
Zdjęcie przedstawia mecz siatkówki plażowej mężczyzn.
Zdjęcie przedstawia mecz siatkówki plażowej.


Zdjęcie przedstawia zawodnika Turnieju Tenisowego z rakietą.
Zdjęcie przedstawia zawodnika Turnieju Tenisowego odbijającego piłkę.
Zdjęcie przedstawia stolik z pucharami.
Zdjęcie przedstawia wręczanie pucharu przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.


Zdjęcie przedstawia uczestników biegu GARMIN ULTRA RACE.
Zdjęcie przedstawia bieg uczestników GERMIN ULTRA RACE.
Zdjęcie przedstawia ludzi zgromadzonych na GARMIN ULTRA RACE>
Zdjęcie przedstawia dziewczynki na podium.
Zdjęcie przedstawia kobiety na podium.
Zdjęcie przedstawia mężczyzn na podium.


Zdjęcie przedstawia uczestników biegu Myślenice Tropem Wilczym.
Zdjęcie przedstawia uczestników biegu Myślenice Tropem Wilczym.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę na quadzie.
Zdjęcie pucharów.
Zdjęcie przedstawia wręczanie pucharów..


Szkolny Orienteering w Myślenicach - zdjęcie nr 1.
Szkolny Orienteering w Myślenicach - zdjęcie nr 2.
Szkolny Orienteering w Myślenicach - zdjęcie nr 3.


mistrzynie w szkołach

Medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, reprezentantki Polski na wielu międzynarodowych imprezach - pływaczka Otylia Jędrzejczak, sprinterka Ewa Swoboda, kolarka Anna Szafraniec-Rutkiewicz, koszykarka Patrycja Czepiec-Golańska, czy młociarka Joanna Fiodorow w ramach projektu „Mistrzynie w szkołach”, wzięły udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego w Myślenicach.

Każda uczennica biorąca udział w zajęciach otrzymała zestaw do ćwiczeń, który zawierał między innymi gumę oraz konspekt lekcji wychowania fizycznego, które mogą przeprowadzać zarówno same jak również w ramach szkolnych zajęć.

Zdjęcie przedstawia medalistki Igrzysk Olimpijskich Z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice.
Zdjęcie przedstawia ćwiczenia na sali gimnastycznej.
Zdjęcie przedstawia medalistki igrzysk olimpijskich z młodzieżą.
Zdjęcie przedstawia Otylię Jędrzejczak z młodzieżą.


Zdjęcie przedstawia zawodników i sędziego na ringu.
Zdjęcie przedstawia walkę na ringu.
Zdjęcie przedstawia zawodniczki i sędziego na ringu.
Zdjęcie przedstawia zawodników boksu na ringu.


Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Władysława Bajorka - zdjęcie nr 1.
Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Władysława Bajorka - zdjęcie nr 2.


Narodowy Bieg Stulecia "od Bałtyku do Tatr"

Narodowy Bieg Stulecia "od Bałtyku do Tatr" - wręczanie puchary - zdjęcie nr 1.
Narodowy Bieg Stulecia "od Bałtyku do Tatr" - wręczanie puchary - zdjęcie nr 2.działalność krytej pływali

od 1.01.2021 r. do 21.12.2021 r.Zdjęcie przedstawia pływalnie krytą.

124 311

Liczba osób która skorzystała z krytej pływali w 2021 r., w tym:

Zdjęcie przedstawia saune w pływalni.

73 086

klienci indywidualni

17 077

dzieci w grupach zorganizowanych

30 579

dzieci w sekcjach

21 569

osoby, które skorzystały z sauny, nie korzystając z basenu


2021 r. to kolejny rok obostrzeń wynikających z pandemii, w konsekwencji czego basen nie mógł funkcjonować standardowo tj. codziennie w godzinach 7:00-22:00.

W związku z odgórnymi zaleceniami wynikającymi z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii kryta pływalnia była:

  • czasowo nieczynna (w okresie 1.01.2021 do 13.02.2021 oraz w okresie 20.03.2021-5.05.2021),

  • częściowo czynna tylko dla grup zorganizowanych i młodzieży uczącej się do lat 18-u, (w okresie 13.02.2021-1.03.2021 oraz w okresie 4.05.2021-27.05.21),

  • czynna dla wszystkich klientów czym obłożenie obiektu mogło wynosić maksymalnie 50% (w okresie 1.03.2021-20.03.2021 oraz od 28.05.2021 do 31.12.2021).

W związku z pandemią kryta pływalnia nie mogła przyjmować standardowej ilości klientów, a co za tym idzie realizować planowanych dochodów, przy utrzymujących się stałych kosztach.


4 877

Liczba lekcji indywidualnych w 2021 r.

1 982

Liczba wejść na aerobik i aquacykling w 2021 r.

2 982

Liczba osób które skorzystały z wejść zniżkowych w ramach Karty Dużej Rodziny, Myślenickiej Karty Seniora+ oraz Myślenickiej Karty Dużej Rodziny 3+ w 2021 r.